Тренінг Екологічна санітарія
Тренінг Екологічна санітарія

5 жовтня в Сокалі проходив тренінг для молоді “Екологічна санітарія – новий підхід до вирішення санітарних проблем. Поводження з відходами життєдіяльності людини.”Так, це про сміття і туалети. Зовсім недитяча тема привернула увагу як дітей, так і дорослих, адже цільовою аудиторією тренінгу стали педагоги та їх вихованці.

Директор Західного центру Українського відділення Всесвітньої лабораторії Петро Грицишин розповідав про проблеми з питань санітарії, зупинився і на проблемах, пов’язаних з відсутністю туалетів, екологічних аспектах, пов’язаних з використанням в них питтєвої води та цінності води вцілому. І якщо на початках, це питання викликало іронію в присутніх, то в ході тренінгу кожен зрозумів, що питання туалетів, зокрема і в нашому місті, є надзвичайно важливим (особливо в святкові дні).
Ціль тренінгу донести до підростаючого покоління інформацію про санітарно-гігієнічні технології, зменшення частки неочищених стічних вод, адже сьогодні для мільярдів людей в усьому світі санітарні системи очищення стічних вод або відсутні, або неефективні. Людські відходи підтримують розповсюдження збудників небезпечних захворювань, що позначаються на здоров’ї та тривалості життя кожного з нас.
Після тривалих обговорень для учасників тренінгу було організовано поїздку до Забузької ЗШ І-ІІІ ст. для ознайомлення з функціонуванням сухого екосантуалету в школі. Більшість присутніх взагалі не знала про існування таких туалетів, тому з невимовною цікавістю приглядалася до дивних конструкцій, принюхувалася, адже шкільний туалет без води – це нонсенс, а в цій школі він вже працює кілька років. У ході екскурсії директор школи пояснювала нюанси використання сухих екосантуалетів, немов це банальна буденщина і такі технології звична практика.
Петро Грицишин запевнив, що багато свідомих громадян вже давно використовують такі сухі екосантуалети, при цьому вони не лише дбають про екологію, а й суттєво заощаджують власні кошти на воді. Для наглядності показали таку убиральню в приватній садибі, господар якої розповів про свій позитивний досвід користування екотуалетом.

Зважаючи на те, що 19 листопада відзначається одне з найоригінальніших і найвеселіших свят Всесві́тній день туале́ту, Західний центр Українського відділення Всесвітньої лабораторії вирішив провести конкурс серед дітей та молоді під назвою “Право людини на цивілізований туалет”. Як відомо, 31 липня 2010 року Генасамблея ООН прийняла резолюцію, яка закріплює право людини та санітарію, отож право на туалет є одним з основних прав людини.
Спантеличені завданням, діти в хорошому настрої, отримавши неймовірні враження від тренінгу, поспішили віднайти своє рішення щодо реалізації забезпечення права людини на туалет.

Тренінг Екологічна санітарія
Тренінг Екологічна санітарія

Залишити відповідь