«У моїй квартирі водопровідні труби стоять ще з моменту спорудження будинку. 25 років минуло, а ЖЕК капітальний ремонт водопроводу не поспішає проводити. Ще кажуть, що за всі свої водопровідні труби у своїй приватизованій квартирі несу відповідальність я сама.

1) Чи дійсно це так?

2) За чим тоді зобов’язаний стежити ЖЕК?

3) За чим конкретно зобов’язаний стежити мешканець?

Закон України «Про приватизацію державного житлового фонду» встановлює наступне:

Утримання приватизованих квартир (будинків) здійснюється за рахунок коштів їх власників згідно з Правилами користування приміщеннями жилих будинків та прибудинкових територій, які затверджуються Кабінетом Міністрів України, незалежно від форм власності на них.

Власники квартир багатоквартирних будинків є співвласниками допоміжних приміщень будинку, технічного обладнання, елементів зовнішнього благоустрою і зобов’язані брати участь у загальних витратах, пов’язаних з утриманням будинку і прибудинкової території відповідно до своєї частки у майні будинку. Допоміжні приміщення (кладовки, сараї і т. ін.) передаються у власність квартиронаймачів безоплатно і окремо приватизації не підлягають.

Державні комунальні підприємства по обслуговуванню та ремонту житла зобов’язані здійснювати обслуговування та ремонт приватизованого житла, надавати мешканцям комунальні та інші послуги за державними розцінками і тарифами. Контроль за додержанням розцінок і тарифів здійснюють фінансові органи.

Колишні власники (їх правонаступники), які володіли багатоквартирними будинками до моменту приватизації, зобов’язані брати участь у фінансуванні їх ремонту та сприяти організації його проведення у порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України. Спори, що виникають з цього питання, вирішуються судом.

Порядок участі в організації та фінансуванні ремонту приватизованих житлових будинків їх колишніх власників визначає, що відповідно до пункту 7 статті 10 Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду» колишні власники багатоквартирних будинків (виконкоми місцевих Рад народних депутатів, місцеві державні адміністрації у містах Києві та Севастополі, підприємства, організації, установи, в повному господарському віданні або оперативному управлінні яких вони перебували) зобов’язані брати участь у роботах по ремонту, потреба в якому виникла після приватизації квартир. Обсяг цих робіт визначається кількістю приватизованих квартир будинку та строком його експлуатації від закінчення будівництва або реконструкції до проведення першого ремонту після приватизації.

Якщо в будинку приватизовано декілька квартир і їхні власники не виявили бажання створити товариство (об’єднання) власників квартир, то кожний власник квартири укладає з власником будинку договір про участь у витратах на утримання (обслуговування та ремонт) будинку та прибудинкової території. Договором визначається розмір щомісячних внесків власником квартири на розрахунковий рахунок власника будинку на майбутні ремонти.

За таких умов перший після приватизації та наступні ремонти будинку здійснюються власником будинку незалежно від строку його експлуатації.

Розпорядження Представника Президента Київської міської державної адміністрації встановлює перелік основних робіт по технічному обслуговуванню жилих будівель та їх оснащенню.

Роботи, що виконуються при профілактичному обслуговуванні конструкцій, інженерного обладнання жилих будівель

Ліквідація незначних несправностей в системах водопроводу і каналізації (заміна прокладок у водопровідних кранах, окремих кранів, зміщувачів, ущільнення загонів, заміна пошкоджених ділянок трубопроводів, ліквідація засмічень, регулювання змивних бачків, прочистка сифонів, протирання пробкових кранів і зміщувачів, набивка сальників, заміна поплавка, заміна гумових прокладок біля дзвона і шарового клапана, установка обмежувачів – дросельних шайб, очищення бачків від вапнякових відкладень та ін.), закріплення приладів, що розхиталися, в місцях їх приєднання до трубопроводу, закріплення трубопроводів.

Ліквідація незначних несправностей в системах центрального опалення і гарячого водопостачання (регулювання триходових кранів, заміна окремих душів, набивка сальників, дрібний ремонт теплоізоляції. Заміна сталевих радіаторів та трубопроводів, що потекли, розбирання, огляд і очищення грязевиків, повітрозбирачів, вантузів, компенсаторів регулюючих кранів, вентилів, засувок; очищення від накипу запірної арматури, водонагрівачів, змійовиків та ін., закріплення приладів, що розхиталися у місцях їх приєднання до трубопроводу, закріплення трубопроводів).

Ліквідація незначних несправностей електричних пристроїв (притирання і заміна лампочок, які перегоріли, у підсобних приміщеннях, заміна або ремонт штепсельних розеток і вимикачів, дрібний ремонт електропроводки, заміна електроуводів, запобіжників автоматичних вимикачів, пакетних перемикачів увідно-розподільних пристроїв, щитів та електроплит.

Провітрювання колодязів.

Перевірка несправностей каналізаційних витяжок.

Перевірка наявності тяги в димовентиляційних каналах.

Перевірка і відновлення заземлення ванн.

Дрібний ремонт печей (закріплення дверцят, підтопкових листів та ін.).

Прочищення каналізаційного лежака.

Промазування суриковою замазкою свищів, ділянок гребенів сталевої покрівлі та ін.

Перевірка заземлення оболонки електрокабелю, заміри опору ізоляційних проводів.

Перевірка заземлення обладнання (насосів, щитових вентиляторів).

Ліквідація дрібних несправностей електропроводки.

Заміна штепсельних розеток і вимикачів.

Регулювання і налагоджування ліфтів замково-переговорних пристроїв, дрібний ремонт сміттєпроводів (закріплення затворів, стовбурів і ін.).

Перелік основних робіт, що виконуються під час ремонту жилих будівель

Обстеження жилих будівель (включаючи суцільне обстеження житлового фонду), розробка проектно-кошторисної документації.

Будівельні роботи по частковій або повній заміні зношених елементів будівлі, відновлення експлуатаційних показників якості будівлі (роботи: покрівельні, кам’яні, столярні, гідроізоляційні, штукатурні, малярні, сантехнічні, електротехнічні, пусконалагоджувальні та ін.).

Підвищення рівня благоустрою будівель: перепланування окремих квартир з влаштуванням додаткових кухонь і санітарних вузлів; розширення жилої площі за рахунок підсобних і допоміжних приміщень; поліпшення інсоляції жилих приміщень, ліквідація при потребі темних кухонь, а також входів до квартир через кухні з створенням вбудованих чи прибудованих приміщень для сходів, санітарних вузлів або кухонь; заміна пічного опалення центральним з обладнанням котелень, теплопроводів і теплових пунктів; перебудування печей для спалювання в них газу і вугілля; обладнання систем холодного і гарячого водопостачання, каналізації, газопостачання з підключенням їх до існуючих магістральних систем; обладнання газоходів, водопідкачок, бойлерних; повна заміна існуючих систем центрального опалення, гарячого і холодного водопостачання; установка побутових електроплит замість газових плит або печей; встановлення ліфтів, сміттєпроводів, систем пневматичного викидання сміття в будинках з позначкою сходової площадки верхнього поверху 14 і вище; переведення існуючої мережі електропостачання на підвищену напругу; обладнання телевізійних і радіоантен колективною користування, підключення до телефонної і радіотрансляційної мереж; установка домофонів, електричних замків, замково-переговорних пристроїв, обладнання систем протипожежної автоматики і димовидалення; автоматизація і диспетчеризація опалювальних котелень, теплових мереж, теплопунктів і інженерного обладнання жилих будівель; диспетчеризація житлового фонду. Розбирання аварійних будинків, інших будівель, пов’язаних з ремонтом. Заміна інженерного обладнання, сантехнічних приладів, газових і електроплит; пусконалагоджування устаткування, встановленого при ремонті, обладнання систем управління освітленням сходів.

Ремонт, заміна конструкцій покрівель, ремонт фасадів, стиків повнозбірних будівель, обладнання горищних приміщень жилих будівель для експлуатації; ремонт вбудованих приміщень.

Утеплення жилих будівель (роботи по підвищенню теплозахисних властивостей огороджувальних конструкцій, влаштування віконних заповнень з потрійним засклінням, утеплення горищ, обладнання зовнішніх тамбурів), їх шумозахист.

Заміна внутрішньоквартальних комунікацій, вартість яких включена в балансову вартість будівлі (будівель).

Перебудова суміщених дахів, що не вентилюються, на дахи з вентиляцією.

Роботи по реставрації архітектурних елементів будівель.

Роботи по благоустрою прибудинкової території (освітлення, асфальтування, озеленення, влаштування огороджень, дров’яних сараїв, туалетів, майданчиків спортивних та відпочинку).

Авторський нагляд проектних організацій за проведенням ремонту, реконструкції будівель.

Експертиза проектно-кошторисної документації.

Технічний нагляд за ремонтом будівель.

Роботи по ремонту інженерних систем, обладнання (об’єднаних диспетчерських систем, ліфтів, замково-переговорних пристроїв, телеантен, радіофідерів, систем центрального опалення, гарячого водопостачання, каналізації, газопостачання, електропостачання, димовидалення, протипожежної автоматики та ін.).

Прокладання внутрішньобудинкових систем кабельного телебачення.

Даним розпорядженням затверджено перелік робіт по ремонту квартир, що виконуються за рахунок наймачів і не містить перелік робіт, по відношенню до власників приватизованих квартир.

Але Закон України «Про житлово-комунальні послуги» встановлює обов?язок споживача своєчасно вживати заходів щодо усунення виявлених неполадок, пов’язаних з отриманням житлово-комунальних послуг, що виникли з власної вини і відповідно право виконавця (ЖЕО) вимагати від споживача дотримання вимог правил експлуатації жилих приміщень та прибудинкової території, санітарно-гігієнічних і протипожежних правил та інших нормативно-правових актів у сфері житлово-комунальних послуг.

Але в даному випадку ваш будинок потребує ремонту (заміни) водопроводу, який виходить з ладу через тривалість експлуатації до тогож ви сплачуєте кошти на утримання будинку.

Зверніться до районного або головного управління житлового господарства з вимогою провести плановий або позаплановий огляд водопровідної системи Вашого будинку. На підставі цього огляду і складеного акту приймайте рішення про необхідність проведення ремонту системи або відмови у його проведенні.

Залишити відповідь