Відповідно до Розділу 3 Сімейного кодексу України, Ст. 144 «Обов’язок батьків зареєструвати народження дитини в державному органі реєстрації актів цивільного стану», батьки зобов’язані невідкладно, але не пізніше одного місяця з дня народження дитини, зареєструвати факт народження дитини в державному органі реєстрації актів цивільного стану. Невиконання цього обов’язку є підставою для накладення відповідальності, встановленої законом (штраф від 17 до 51 грн.).

Якщо у батьків прізвища однакові, зареєструвати малюка тато може самостійно. Але, у випадку, якщо кожен з батьків залишився при своєму прізвищі, співробітники РАГСу зажадають присутність, як тата, так і мами (необхідно буде кожному своєю рукою вписати особисті дані, і чиє прізвище буде носити малюк – мамине, татове або подвійне).

Для того щоб оформити дитину в РАГСі, вам будуть потрібні:

 • довідка з пологового будинку,
 • свідоцтво про шлюб,
 • паспорти обох батьків.

Щоб не стояти у довгих чергах, краще зателефонувати та дізнатися, по-перше, прийомні дні та години, а по-друге, поцікавитися, коли, як правило, людей трохи менше, адже вам потрібно буде або залишити крихітку вдома, або взяти «на прогулянку» з собою.

Ніяких заяв більше писати не треба, свідоцтво видають безкоштовно, за ламінування ми заплатили 16 грн. (але це не обов’язкова послуга).

Зверніть увагу, що крім свідоцтва, вам обов’язково повинні видати Довідку, яка знадобиться для оформлення одноразової допомоги на дитину.

У відділі РАГСу ж нам видали телефон соцзабезу нашого району. Там записали на прийом до ЖЕКу за місцем прописки на певний день і час.

До служби соціального забезпечення треба звернутися не пізніше, ніж через півроку після народження дитини. Інакше допомогу не призначать.

Допомога “При народженні дитини” оформляється в соцзабезі вже після пологів і отримання свідоцтва про народження. Відповідно до Постанови КМУ “Про затвердження порядку призначення та виплати допомоги сім’ям з дітьми” № 1751 від 27.12.2001 р., цей вид допомоги надається у розмірі, встановленому на дату народження дитини. На даний момент допомога при народженні дитини, яка народилася після 31.12.2007р., надається у розмірі:

 • 12 240 грн на першу дитину,
 • 25 000 грн – на другу,
 • 50 000 грн – на третю й наступних дітей.

Виплата допомоги здійснюється одноразово при народженні першої дитини в сумі 4 800 грн, другої – 4 840 грн, третьої та наступних – 5 000 грн. Залишок суми на першу дитину виплачується протягом наступних 12 місяців (по 620 грн. щомісяця), на другу – 24 місяці (по 840 грн.), на третю та наступних – 36 місяців (по 1 250 грн. щомісяця) рівними частинами.

Комплект документів, який від вас зажадають в ЖЕКу для отримання допомоги на дитину при народженні:

 • Довідка з РАГСу – «Витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про реєстрацію народження для виплати допомоги у з` язку з народженням дитини»
 • Оригінал і копія свідоцтва про народження дитини
 • Оригінал і копія свідоцтва про шлюб
 • Оригінал і копія паспортів батьків
 • Оригінал і копія ідентифікаційного коду того, хто оформляє допомогу
 • Соціальний рахунок – відкривається в будь-якому банку, безкоштовно. Я відкривала в ПриватБанку, заповнила анкету, мені одразу ж видали пластикову карту Візу Електрон, пам’ятку до неї. Ще обов’язково повинні дати заяву (див. нижче).
 • Заява, яку заповнюєте на місці за допомогою співробітника ЖЕКу.

Якщо батьки прописані в різних місцях, то допомогу можна отримати за місцем прописки як батька, так і матері (на вибір). При цьому в анкеті-заявці, яка заповнюється в ЖЕКу ви власноруч пишите, що «за місцем прописки чоловіка (або власним) за допомогою не зверталася + підпис»

Залишити відповідь